Jaki zakres ubezpieczenia Autocasco obejmuje oferta firmy PZU

Jaki zakres ubezpieczenia Autocasco obejmuje oferta firmy PZU

Firma PZU jest jedną z najstarszych i najbardziej znanych na polskim rynku. Oferuje bardzo szeroki zakres ubezpieczeń, w tym komunikacyjnych. Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej warto rozszerzyć o wariant Autocasco. Oferta PZU pozwala zabezpieczyć swój pojazd w wielu typowych i nietypowych sytuacjach. 

Zakres ubezpieczenia Autocasco

Autocasco jest polisą chroniącą kierowcę przed skutkami zdarzeń, których sam jest sprawcą lub sprawca nie został odnaleziony. Dodatkowo może zabezpieczyć pojazd na wypadek wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń lub w przypadku kradzieży. W firmie PZU dotyczy to następujących sytuacji:

– uszkodzenie auta lub jego wyposażenia przez osoby trzecie,

– uszkodzenie auta przez przedmioty z zewnątrz,

– uszkodzenie auta przez zjawiska atmosferyczne.

We wszystkich trzech przypadkach PZU pokryje koszt naprawy samochodu oraz niezbędnych części zamiennych. Kierowca może też uzyskać odszkodowanie, jeśli pojazd zostanie uszkodzony na skutek włamania lub próby przedostania się do jego wnętrza. Autocasco w PZU działa także w nietypowych sytuacjach, które trudno z góry przewidzieć. Przykładem może być kontakt z dzikimi zwierzętami lub uszkodzenie za pomocą zdalnie sterowanego drona. Firma stara się być elastyczna i wciąż dostosowuje swoją ofertę do rosnących potrzeb klientów.

Dostępne warianty ochrony

PZU oferuje możliwość wykupienia trzech podstawowych wariantów ubezpieczenia AC. W pierwszym, zwanym serwisowym, podczas naprawy auta wykorzystywane są wyłącznie oryginalne części producenta. Wariant optymalny przewiduje zmniejszenie kosztów poprzez użycie części alternatywnych. Muszą być one jednak być oznaczone jako pasujące do konkretnego modelu auta i mieć porównywalną jakość do podzespołów oryginalnych.

Ostatni wariant partnerski jest rozwiązaniem dla osób szukających jak najtańszej wersji ubezpieczenia Autocasco. Firma PZU przewiduje wtedy naprawę samochodu za pomocą części oryginalnych, ale ich cena nie jest zmniejszana o amortyzację. Warunkiem korzystania z tego wariantu jest naprawa w jednym z warsztatów partnerskich, czyli wyznaczonych przez PZU (superpolisa.pl).

Młodzi kierowcy mogą nie być wstępnie zainteresowani ofertą firmy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że PZU ma renomę, której brakuje wielu innym firmom ubezpieczeniowym. Ponadto dysponuje bazą ponad 1000 warsztatów naprawczych, które gwarantują szybkie przywrócenie auta do sprawności. Aby się przekonać o wszystkich zaletach oferty PZU, najlepiej skontaktować się telefonicznie z konsultantem lub zapoznać z informacjami dostępnymi na stronie internetowej firmy.