Jak ubezpieczyć szyby samochodowe w firmie PZU

Jak ubezpieczyć szyby samochodowe w firmie PZU

Pęknięcie szyby w aucie jest problemem dla każdego kierowcy. Nie da się przewidzieć tego rodzaju uszkodzenia, a jazda z pękniętą szybą jest niebezpieczna. Jeśli kierowca nie wymieni szybko uszkodzonej szyby, może otrzymać mandat podczas rutynowej kontroli drogowej. Funkcjonariusze Policji mogą nawet zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu, jeśli uznają, że kontynuowanie jazdy stanowi zagrożenie dla kierowcy oraz innych użytkowników dróg. Rozwiązaniem tego problemu jest ubezpieczenie Auto Szyba oferowane przez PZU.

Pomoc w sytuacjach awaryjnych

Ubezpieczenie o nazwie PZU Auto Szyba pozwala zorganizować szybką naprawę lub wymianę szyby w samochodzie, a także pokrycie kosztów usługi wykonywanej w warsztacie naprawczym. Ochrona działa w sytuacji, gdy uszkodzeniu ulegnie szyba czołowa, boczna lub tylna. Przyczyną może być kamień lub uszkodzenie przez osobę trzecią. Jeśli naprawa nie będzie możliwa do zorganizowania przez PZU, firma zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania w wysokości równej kosztom, jakie musiał ponieść kierowcę w celu naprawy auta. Dotyczy to sytuacji, gdy naprawa ze strony PZU nie zostanie wykonana w ciągu 7 dni lub szyba została uszkodzona za granicami naszego kraju.

Kiedy ochrona jest ograniczona?

Warto zwrócić uwagę, że ubezpieczenie Auto Szyba nie działa w każdym przypadku. PZU nie wymieni szyby na oryginalną, jeśli posiada ona logo producenta auta. Ubezpieczeniem nie jest również objęte dodatkowe wyposażenie samochodu, w tym reflektory, lusterka, szyberdach lub dach szklany. Firma nie pokrywa kosztów szkód powstałych w wyniku zawilgocenia, korozji, utlenienia lub zbyt dużego zużycia. To samo dotyczy elementów związanych z szybą na stałe, na przykład, folii przyciemniających, folii antywłamaniowych, czujników deszczu, a także instalacji alarmowej. PZU nie pokrywa kosztów nalepek kontrolnych i kalibracji zamontowanych kamer.

Udział własny w szkodzie

Ubezpieczenie PZU Auto Szyba jest wygodne głównie w sytuacjach, gdzie kierowca chce jak najszybciej wymienić uszkodzoną szybę, a nie jest zainteresowany montażem dodatkowego wyposażenia w aucie. W ten sposób może uniknąć nieprzewidzianych kosztów, a ewentualne usprawnienia wykonać w późniejszym terminie. Najbardziej istotnym ograniczeniem jest fakt, że jeśli w czasie trwania umowy szyba zostanie uszkodzona więcej niż jeden raz, koszt naprawy kolejnej szyby kierowca musi pokryć w wysokości 30%. W przypadku wątpliwości, jak działa ochrona PZU Auto Szyba, warto skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym firmę lub wysłać zapytanie przez Internet.